Szavalónk sikere

gb​​​​​​​

A Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium − a Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával − Országos Versmondó Versenyt hirdetett 6-19 éves gyerekeknek. A versennyel a szervezők csatlakoztak a Radnóti Miklós halálának 80. évfordulója alkalmából megrendezendő eseménysorozathoz. A megmérettetésen olyan gyerekek jelentkezését várták, akik területi, megyei vagy városi versenyek győztesei voltak. Gerner Bori 4.b osztályos diákunk számtalan versenyen bizonyított már, így nem volt kérdés, hogy idén, március 2-án is megmutatja tehetségét az ország legjobbjai között.

Szavalónk a döntőben Békés Márta: Vers a versmondó versenyről c. hangulatos művével vette le a lábáról a közönséget és a zsűrit. Bori az alsó tagozatosok között a rangos 4. helyezést érte el, valamint kimagasló előadásával elnyerte az MTVA különdíját. Az elismerés mellé Vass Éva, az M2 Gyerekcsatorna csatornaigazgatója meghívta Borit egy tévés szereplésre: verset mondhat a Rímerdő című műsorban.

Gratulálunk Borinak, valamint az őt felkészítő Oszoli-Pap Márta tanítónőnek!

2024-03-04

Országos Versmondó Verseny 2024.03.02.